Padda på tåget?

Har någon åkt tåg (X2000) med en normalstor padda? Finns nåt bra ställe att stuva undan den, och brukar personalen ha någon åsikt?
 
???
ukr_2004_19.jpg


Göm den i en liten burk...
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Snälltåget – på räls till äventyret

Snälltåget – på räls till äventyret
Möt Snälltåget på Outdoor Festival 2026 – som tar dig till friluftsdestinationer i Sverige och Europa. Som festivalbesökare får du 10% rabatt.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun!

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun!
Ta chansen att vinna startplatser till Göteborgs största trailupplevelse och Merrells nya terränglöpsko Agility Peak 6, perfekt att springa loppet i!

Testa, lär och gör: Aktiviteterna på Outdoor festival

Testa, lär och gör: Aktiviteterna på Outdoor festival
"Äventyrspasset" ger tillgång till aktiviteter, clinics och föredrag över hela festivalområdet. Som Utsidan Plus-medlem får du passet gratis!
Man får ta med sig så mycket bagage som du själv kan bära, så länge bagaget inte skadar någon annan.
 
Som tidigare har skrivit så får du ta med så mycket du kan bära. Brukar finnas ett litet bagage utrymma i åtminstone en änden av vagnen Dessutom borde den få plats bakom stolsryggarna på de ställen där två stolsrader har ryggarna mot varandra. Jag skulle inte tveka på att ta med den.
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.