onesie / one piece underställ/pyjamas i tjockt material

söker febrilt efter ett heltäckande underställ i "helly hansen"material.
gärna i stockholm. men inom sverige är också ok, får väl lov och beställa.
helly.jpg

känns som om detta fanns överallt förr i tiden.
 

gro

Avslutat
Jag har haft en i blå fiberpäls. Utan luva men med inbyggda tossor och dragkedja från hals till ländrygg. Gjord av dykmärket poseidon. Tveksamt om de gör såna längre. Men nån annan gör säkert.
 

Aktuellt

Utsidan blir mediapartner till Outdoor Festival STHLM

Den 23–24 maj 2026 samlas friluftsintresserade på Djurgården i Stockholm. Som Plus‑medlem kan du boka festivalens äventyrspass gratis!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.
I sportfiskebutiker brukar det finnas liknande modeller som är gjorda för helkropp. Jag har även sett dessa modeller i dykbutiker.

Köpte du Navigator TROY?
 
Senast ändrad:

luktafotogen

Avslutat
Har köpt heloveraller på Inglesport i Storbritannien. Sök på furrysuit. Älskar min. Enda gången jag sovit dåligt i den var när den var indränkt i fotogen.
 
Jag har otroligt svårt att se dig framför mig i flip flops.

Googlade någon mer efter furrysuit? Jag fick fram en ganska salig blandning kostymer. Ingen var speciellt "outdoor".

:D
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.