Ny Göran Kropp?

ARTIKEL

Det verkar som att Sverige har en ny kille av Görans kaliber.
Gustav Cronhamn 22 från Göteborg är hungrig på att fylla sin meritlista.

Må lycka och välgång följa honnom på hans expeditioner.
 

Lästips

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Tänk säkert i Sarek – fjällräddarens bästa råd

Sareks vackra natur lockar många. Men här är civilisationen långt borta. Utsidan har frågat fjällräddaren Mikael Oja om råd för en säker Sarektur.
verkligen lycka till:)

vill han ha sällskap när han rusar omkring hakar jag gärna på *ler*
toppen:)
kram alla som vill från anna
 
Ska man göra sig lustig över vad andra skriver, så bör man inte slarva med läsningen. Det står "ett av världens högsta berg" och det är ju riktigt. ;)

Den käre journalisten har rättat i den löpande texten, men glömt att rätta texten som ligger i bilden. För muspekaren över bilden så får du se;)
 
Ska man göra sig lustig över vad andra skriver, så bör man inte slarva med läsningen. Det står "ett av världens högsta berg" och det är ju riktigt. ;)

Jag syftade givetvis på texten som kommer flytande när man svänger muspekaren över bilden.
Så ska man vara snabb med att komentera andra får man inte hoppa över eventuella bildtexter ,-)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips