Många fula ord

Det är inte ofta man ser någon använda ett fult ord här på Utsidan. Men här kommer en del:


MOTORcykel
MOTORbåt
MOTORsåg
MOTORsvin
MOTORutsidan? Nepp

/ac
 
testar bild

testar bild

milan.jpg


Detta är en bild på mig...
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
Buda; sa:
sorry björn, ville bara fira lite i ett forum som inte någon bryr sig om :) Ha det fint!

Bara här för att testa den nya citatfunktionen. Jag tycker INTE om detta. Det inbjuder till att läsaren inte börjar från början av tråden och upprepar gamla saker från början av inlägget igen. Man skall ju "tvingas" läsa HELA debatten innan man kastar sig in i den. Men det är ju BRA stöd för minnet när man får gamla svar. Och det gör det enklare att svara på¨ett svar långt upp i inlägget.

Är alltså lite kluven :)

Ha det!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips