letar efter en toppmatad ryggsäck på hundra liter.

Haglöfs Victor

Vi har använt vår Victor 90.100 under ett par tillfällen. En bra expeditionssäck. Funkar att mycket bra att bära tungt med. Många bra remmar att fästa ytterligare en lätt dagsäck med. Sidfickorna går även att göra till dagsäck. Vi kör nu med mindre säckar så vår är till salu - billigt oxå. Se mejl... :) Sofia
 
har löst nu problemet och de blev biligare än att köpa ny ryggsäck på 100 liter.
och här är min nya 100 liter rygga,
 

Bilagor

  • PA290003.jpg
    PA290003.jpg
    99 KB · Visningar: 616

29351

Avslutat
Va härligt att höra att du fann det du sökte...

Ha så göttis ute i skogen me din nya rygga!

Mvh troswe
 

Aktuellt

Utsidan blir mediapartner till Outdoor Festival STHLM

En stor tältkåta med många människor samlade runt
Den 23–24 maj 2026 samlas friluftsintresserade på Djurgården i Stockholm. Som Plus‑medlem kan du boka festivalens äventyrspass gratis!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Vinn skidstavar från Akka!

Vinn skidstavar från Akka!
Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”
I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.