Klättringsturer, Växjö

Jag tänkte att vi i och runt Växjö kunde använda denna tråd för att annonsera ut när vi ska iväg och klättra och vill ha sällskap eller bara vill samåka.

Vi är några från Växjö som planerar för Kjuge Kull på nationaldagen om vädret verkar lovande. Troligen även övernattning någonstans i närheten. Det vore kul om vi blev fler från Växjö och kunde fylla en eller flera bilar.

/Ala
 
Jag skulle vilja rekommendera Wexio Klättrarna's hemsida, inte för att det är så mycket folk där, men mer än här skulle jag tro..

(Vi var förövrigt 4st från Växjö nere på Kjuge på nationaldagen, men missade denna post..)
 
Månadens produkt: Ergo Grip Enduro från Hestra
Rätt handskar kan göra stor skillnad under cyklingen. Ta chansen att tävla om lätta och bekväma Ergo Grip Enduro D3O från Hestra.
Jo, jag känner till föreningen och tänkte väl ev. gå med där någon gång. Just nu saknas endel tid men efter semestern kanske.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.