instruktionsfilm

Är det någon som har sett den nya instruktionsfilmen Jag Paddlar? Är den något att ha om man är ganska nybörjare?
 
Förutom att man tröttnar på att de hela tiden spelar samma musik, så innehåller den mycket matnyttigt.

Speciellt de som är relativt nya paddlare, kan med hjälp av filmen få en teoretisk grund, som kan bidra till en snabbare utveckling.
 
Ja, den är bra och väl pedagogisk i många stycken.
Den är lång och gedigen och jag har ännu inte kollat igenom hela. Jag tycker att det är värt att köpa den, framför allt om man vill lära sig själv. Kolla - testa - kolla - testa...

Jag kan hålla med Göran om musiken, enformig, men skit i den, lyssna på talaren och kolla på bilderna, att spela musiken, det lär man sig snabbt ;-)

/Robert
 
eskimasvang.tk eller något sådant.. bra sida om hur man lär sej eskimåsvängar.. där finns en del film klip åxå.. anars kolla in youtube.. där finns allt..

/R
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips