Gissa position

Det va' som själva F***'n. Bilden kom inte med.
OK.
Här är sjön!
F1010030.JPG
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!
Har ett svagt minne av att vi träffades där. Du gick och fiskade med spö va?
Hur som helst så var det ju rätt.
Ny bild...

*L*

Ja vi träffades där 20060805 vid 17-tiden. Att jag vet det så bra beror på att jag gick genom mina egna foton och visst stämmer det att jag fiskade.

Återkommer på ett tag med ny bild och tänker försöka ha en inte alltför svår eftersom jag vill försöka locka in fler som gissar.
 

Aktuellt

Paddling i Muminfamiljens farvatten

Paddling i Muminfamiljens farvatten
Pellinge övärld och ön Klovharun inspirerade Tove Jansson. Förra sommaren paddlade Henrik Witt äntligen dit i kajak.

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap

”Vandra med hund” – ny bok vägleder till lyckade turer med fyrfota sällskap
För Karin Strandberg och Karin Wallén är det självklart att hunden ska med på vandringen. Nu har de samlat sina kunskaper i en handbok!

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt

Vandra med lättare steg – 5 nya plagg och prylar med låg vikt
Inför vår- och sommarsäsongen lanserar flera svenska varumärken nyheter med låg vikt. Utsidans redaktion listar fem favoriter!
Tyckte jag kände igen strandlinjen, och när jag sen såg linorna för båten blev det tydligt!

Här kommer nästa bild. Var finns denna märkliga björk, eller om man kan säga vilket vattendrag som syns i bakgrunden kanske?

IMG_4218.jpeg
 
Ja vad säga.. Kanske för att tråden inte ska kallna så lägger jag in ett svar. Björken verkar ha sett sina dagar, och antagligen sett några vandrare gå förbi. Dom blir väl lite ankomna av alla larver som käkar på dom ibland. Men inte många växer väl så vackert som denna i en av fjällens vackraste sjöar: Guijaure.
 

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.