Gissa position
- Trådstartare avslutat medlemskap1105
- Start datum
-
- Taggar
- fjällnörderi gissa sverige
Lullihavágge är helt rätt svar! Din tur, nästa bild!Av den skräckinjagande stenblocket kan man ana att bilden är till sydöstlig direktion, skuggorna av blocket och ryggsäcken är korta så det är mitt på dagen? Passhöjden är över 1200 m? Lullihavagge är kvar att gissa på?
Jajamen! Bilden togs 13 augusti 2012, kanske var du där samma år? Aldrig varit så lätt att passera den annars mycket besvärliga storblockiga terrängen där. Och jätteblocket var inte lika imponerande som vanligt.Kanske den här stenen?
Lullihavágge är helt rätt svar! Din tur, nästa bild!
Jajamen! Bilden togs 13 augusti 2012, kanske var du där samma år? Aldrig varit så lätt att passera den annars mycket besvärliga storblockiga terrängen där. Och jätteblocket var inte lika imponerande som vanligt.