Garmin IQUE 3600

Har köpt denna...
Försöker att starta " Mapinstall "....får då upp detta
fel:
Error information

App: Mapp Insatll
At: 9/13/2005 7:16:03 PM (UTC)
OS: Windows XP Service Pack 2
Processor: Pentium Pro or Pentium II, RAM: 523760 KB
TDB_PRODUCTDIR.HPP-116-3.0

Någon som har lyckats ?
 
Ja, det kan man väl säga... Har tre iQue just nu, ett par andra GPS, diverse kartor till Mapsource, nRoute och Mapinstall. Allt fungerar.

Det verkar som om den saknar någon kartfil, men jag vet inte exakt vad meddelandet betyder. Det vet nog bara Garmin, om nu de kan reda ut det.

Har du provat att göra om installationen?

Anders
 

Aktuellt

Springa, vandra, fascineras – redaktörens möte med platåberget

Utsidans redaktör Philipp spenderar en helg på Billingen, Västergötlands största platåberg och en av nyckelplatserna i Sveriges första UNESCO-geopark.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Till minne: Lars Fält, överlevnadsexpert och författare

Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.

Vinn Haglöfs Breeze Mimic Hood!

Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!
Tack !

Anders för allt stöd....genom detta...
Nu fungerar det..!!

Jag gick in i systemregistret...& raderade allt gällande Garmin...vips..så fungerade det när jag laddade om skivorna...
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips