Flera deltagare i multisportcupen

Förslag

Ove!
med ditt förslag skulle , om oturen är med mig, samma lag kunna vinna alla tre kanoterna. Hur skulle detta uppfattas av alla andra deltagare, nu har jag ett eget förslag. För att deltaga i utlottningen ska man och/eller kvinna ha deltagit i tre av deltävlingarna samt deltagit i Kanot&hoj 2005 som går av stapeln i den vackra Voxnadalen första helgen i september, där det för övrigt ägt rum sedan 1989
Olle
 
Olle, Missade den detaljen, men självklart ska det bara vara möjligt att vinna en Kanot per lag/år. Det är ett bra förslag att räkna med Kanot&Hoj 2005.

Tack för tipset om Kanot&Hoj, blev själv intresserad att deltaga, har du en länk för att anmäla sig?.
Är alldeles för otränad för att ställa upp i övriga multisport tävlingar och har inte tid att träna tyvärr.
/Ove
 
Månadens produkt: Trangia Nest
De nya tallrikarna, skålarna och muggarna packas smidigt och kompakt ihop med Trangias klassiska kök. Ta chansen att vinna och testa serien!

Lästips

Upptäck

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.