Fjällräven vintage 30 L

Tjena!

Någon här inne som är ägare till denna säck, o kan berätta era erfarenheter av den! Gillar verkligen den klassiska stilen, tänkt att användas som tursäck på långa 1 dagsturer.

Med vänlig hälsning, Nicklas L
 
Tjena!

Någon här inne som är ägare till denna säck, o kan berätta era erfarenheter av den! Gillar verkligen den klassiska stilen, tänkt att användas som tursäck på långa 1 dagsturer.

Med vänlig hälsning, Nicklas L

Jag valde mellan den och rucksack no.21 large (30 liter), valde den senare trots priset. Från ryggsidan ser den definitivt mer retro ut med läderremmar till axelbanden, om man gillar det. Rucksack no 21 är en smula mer heavy duty, vilket även gör den lite tyngre. Kommer säkert ha min resten av livet om jag inte tappar bort den.
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Månadens fråga: Värmebölja under vandringen - hur gör du?

Hur tänker du om höga temperaturer väntar under din planerade långtur: genomför vandringen, planerar om – eller ställer in?

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips