"Extrem överlevnad" Discovery style

Les Stroud is the shit! Jag beställde faktiskt hans bok som borde dyka i brevlådan under veckan som kommer. Vi får väl se vad den ger för intryck jämfört med övriga böcker jag har (Försvarsmakten och Wiseman).

Som avslutning på andra säsongen av Survivorman gjorde de ju en "bakom scenerna" och de visar ju verkligen hur de rekat och tagit del av lokal expertis inför varenda installation. Jag gillar känslan av ödmjukhet som Stroud förmedlar. Och hans andra program är rätt coola de med.
 
Lite sent ute, men jag hittade just detta :)
 

Bilagor

  • Motivator_Bear_Grylls.jpg
    Motivator_Bear_Grylls.jpg
    23.6 KB · Visningar: 807
Har sett några halva avsnitt av programmet ifråga. ja underhållning inte direkt konsumentjournalistik.

Men det som imponerar på mig är kameramannen. Han springar ju baklänges FÖRE Gryllis i samma takt. det ni
 
Det är ju lite som när man filmar de första personerna kommer upp på berget X, uppifrån. Var då inte fotografen först upp?
 
Men det vet ni väl att fotografer aldrig räknas, även de som hoppar först, filmar från motorhuven eller åker slalom med kameran, sånt bara skall de kunna, så det så!
 

Aktuellt

Vinn Haglöfs Breeze Mimic Hood!

Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips