Dagbok, klätterleder

Hajj,

någon som vet var man kan köpa en bok speciellt utgiven för att anteckna sina avklarade/påbörjade projekt? Alltså typ som tick list i slutet av föraren men man antecknar själv.
 
Jag har hört ryktesväg att Jens Larssen gjorde en hemsida med precis den funktionen du söker. åttaApunktnu tror jag adressen är. Men vad vet jag?
 

Aktuellt

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Vinn två par handskar från Hestra!

Vi tävlar ut två härliga vinstpaket med två par handskar vardera: ett i juniorstorlek och ett par av Hestras populäraste skidhandske i vuxenstorlek.

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 10 kommentarer
Fin bok där i länken. Fast eftersom jag är osäker på om jag har karriären framför mig eller bakom mig, och inte kört med mycket till noteringar hittills så kanske jag fortsätter och fylla minnet med mina patetiska bestigningar. Trodde i många år att jag hade järnkoll, sen blev visst minnet fullt eller nåt, och då hade det nästan varit kul med en bok.
 
Aha! Forum är för de som vill ha svar på andra frågor än de ställer! :)
Javars, med den inställningen blir man troligen åtminstone ganska nöjd på utsidan.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips