Cykelstölder!

Den senaste veckan har en cykel och två sadlar stulits utanför Väggen under träningstid. Skulle vilja varna alla som cyklar dit: Ta med ett rejält lås och ha inte sadel med snabblås!

Vi funderar också på att ha några spejare ute så vi kan få fast de sk-t ungar så smyger runt Väggen! :(
 
Jag tycker att vi anklagar de som vi delar hallen med så vi kan få en anledning att köra ut dem och själva expandera en aning.
 

Aktuellt

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips