Bokmärken

Jag skulle vilja ha möjlighet att redigera min Bokmärkessida. Som det är nu hamnar mina olika kategorier i den ordning jag skapar dem och bokmärkena under respektive kategori likaså.
Jag skulle vilja ha möjlighet att flytta om såväl bokmärken som kategorier.
Jag har rätt så många bokmärken... :)

HåkanF
 
Det närmsta ordning jag kommit är genom att högerklicka på huvudmappen för att så sortera alla mappar i alfabetisk ordning. Därefter gör jag samma sak på varje mapp för att till sist dra upp de sidor jag ofta är på högst upp. Jag tror det låter sig göras genom att bara markeraen och dra dit jag vill. Någon som har någon bättre idé?
 
Skriver du om bokmärkesfunktionen här på Utsidan? Det handlar ju inte om mappar över huvud taget. Alla mina bokmärken står i en enda lång lista under rubriker/kategorier som jag själv skapat.

???

HåkanF
 

Aktuellt

Vinn två par handskar från Hestra!

Vi tävlar ut två härliga vinstpaket med två par handskar vardera: ett i juniorstorlek och ett par av Hestras populäraste skidhandske i vuxenstorlek.

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 8 kommentarer

Svenskt Friluftsliv mobiliserar inför valet – och poddar hos Utsidan!

Friluftslivet är Sveriges tredje största folkrörelse men glöms bort i den politiska debatten. Det vill organisationen Svenskt Friluftsliv ändra på.
Inte en reaktion från Utsidan!!!

Nu är det dags att fixa bokmärkesfältet!!!
Jag vill kunna redigera mina bokmärken, t ex dra dem in under olika rubriker.
Det minsta man kan begära är att om jag sparar en sida under en befintlig kategori,
då ska den hamns där och inte under en ny kategori med samma namn.
Skärpning!
Titta hur det ser ut i min bokmärkeslista.

HåkanF
 
tjänsten fungerar som den ska!
det är du som har andra önskemål om hur den ska fungera och eventuellt en annan uppfattning vad en kategori är och gör.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips