Beställa Hydrogen

Nu har dom rea på en butik i staterna.. en Hydrogen för 2100 inkl svensk moms, 1650 utan. Nu är det dags att slå till för mig.

Är det några fler som är på? Dela på frakten, 45 dollar.

// Jocke
 
Inget jag är intresserad av men jag kollade just lite på tullverkets hemsida och tänkte att det är bra med lite allmänt vetande :)
De har en enkel kalkylator för privatimport för 8 olika varor, och förhoppningsvis har de täckt in i stort sett alla olika skatteklasser (förutom för kanske specialsaker men dit räknas nog inte tält). Den högsta skatten låg på 12% och momsen på 25%, så om man räknar på det har man nog garderat sig.
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Jag är nog lite sugen. Varifrån tänkte du beställa? Ett problem med mitt deltagande är dock att jag helst inte vill avvara pengarna innan den 26.e samt att det kanske inte blir så mycket billigare om jag räknar in att du isf förmodligen får skicka den till mig med posten..
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips