Artisan 2000

Hej!
Jag står i begrepp att sälja min artisan 2000 och tänkte höra om någon har en idé om vad som är ett rimligt pris?
Jag har inte sett någon liknande till salu på länge så det är svårt att få någon uppfattning.
Den är i fint skick och väl omhändertagen!

/Johan
 
Hej!
Jag står i begrepp att sälja min artisan 2000 och tänkte höra om någon har en idé om vad som är ett rimligt pris?
Jag har inte sett någon liknande till salu på länge så det är svårt att få någon uppfattning.
Den är i fint skick och väl omhändertagen!

/Johan

ÅH. Det är inte mycket några hundra lappar... Om du vill kan jag ta hand om den så slipper du problemet.




Svårt att sätt pris på gamla kajaker. De är ju så bra även de lite äldre. Sätt ett pris du vill ha sen får du väll gå ner i pris om det inte funkar. En dum fråga kanske finns det inga nya att köpa så har ett riktpris att gå efter.

Sätt ut priset här och lycka till.
 

Lästips

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Någonstans mellan 5000-10000 kr tror jag att du kan få. Om den är i fint skick finns säkert köpare som vill betala i den övre regionen.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips