Visa med Google Earth

Utsidans karta har fått en experimentell integration med Google Earth. Samma urval som kan ses på Utsidans karta kan nu också visas med Google Earth genom att klicka på den länken.

Av: Christer Lindh

Utsidans karta har fått en experimentell integration med Google Earth. Samma urval som kan ses på Utsidans karta kan nu också visas med Google Earth genom att klicka på den länken.
Logga in för att kommentera
Bli medlem
Glömt namn/lösen?

Läs mer

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.
En reseberättelse om en solovandring som börjar med ett fjällmaraton och därefter utgår från Vålådalen och går över Stensdalsfjällen och Bunnerfjällen 5 kommentarer

Under Lagos yta

En resa genom Lagos slumområde. 1 kommentar
År 2001 placerade vi ut fem st gömmor för att puffa för den då nya flugan "geocaching". Och faktiskt så har ett par av dem överlevt ända till idag ... 5 kommentarer

Inte din vanliga avstickare

Dag Hammarsköldsleden till Kebnekaise fjällstation i all respekt, denna bildberättelse tar dig på en aning udda tur till samma mål. 8 kommentarer

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips