Ta bort spår på Colorado

Track log

Anslut GPS:en till datorn

Öppna explorer.

Gå till G:\Garmin\GPX
(G: kan vara annan på din dator)

Där ligger dina sparade spår som GPX filer. Ta bort de du inte vill ha.

//David
 

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Ja det stämmer om man vill ta bort det akuella spåret ( Jag gissar att du menar ska använda mej av T6.) How do I clear the tracklog? ) men jag kan fortfarande inte ta bort spår som är sparade.
Jag menade ingenting utan gav dig en länk du kunde hittat själv med en sökning. Jag trodde de flesta fall var beskrivna och att du borde kunna hitta själv. Har du ens läst hela sidan?

Utan att ha en Colorado eller orkat engagera mig i exakt vad du vill gissar jag att kanske T12 kan vara rätt?
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips