polaren fick

ganska imponerande får jag säga...
du skriver bara västra götalandsregionen så det är ju lite svårt att veta var ni doppat flötet. men runt omkring i diverse gula kortet sjöar har det i alla fall för ett par år sen gjorts försök att plantera in harr i några pölar i vättlefjäll. och ett par av dom borde ha klarat sig.

kul för din polare ! (vi e ju inte för bortskämda med harr härnere)
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
stämmer niklas var i en gula kortet sjö som vi varit ganska frekvent dom sista åren o fått mycket öring men första gången vi fick harr däffö vi var paffa
 
du verkar väldigt hemlighetsfull med vilken sjö du varit i... sånt triggar min nyfikenhet ! kan det månne vara en sjö som man får gå 35-40 minuter för att komma till???

och som dessutom är full med små "öar" ????
 
helt rätt niklas var där i lördags o drog 1 på 9hg (återutsatt givetvis)polaren har varit där 4 ggr nu o inte gått därifrån utan o drilla fisk
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips