Paddelkompis sökes

50 årig tjej som paddlar med hund söker paddelkompisar i Stockholms närhet för dag- och helgturer i lugnare vatten. Har kajak i Sthlm.
Maila till Cecilia
 
Jag är tyvärr 1000 km bort, så jag kan inte haka på, men jag är nyfiken... Hur lyckas du få med dig hunden? :)

Vad är det för hund? Och vad för kajak? En K2:a? Kör hunden med eget kapell? :) Det vore grymt om du kunde posta ett foto!

Lycka till!
/Erik med en labrador som INTE gillar att paddla
 

Lästips

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Vituddens kanotvarv har tillverkat en specialdesignad kajak till oss och den fungerar utmärkt. Vi har en extra sittbrunn som lätt kan göras om till packlucka :). Och min hund tycker mycket om att åka med!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips