Övernattningstur!

Lite bilder från turen genom norra Sandsjöbacka.

Kunde med fördel haft skridskor hela vägen !! Snitt hastigheten var inte hög, men kul och bra träning blev det. Bilder från vägen dit och frukosten. // Andreas
 

Bilagor

  • svarttjärn1.jpg
    svarttjärn1.jpg
    116.6 KB · Visningar: 667
  • svarttjärn2.jpg
    svarttjärn2.jpg
    61.6 KB · Visningar: 675
  • svarttjärn3.jpg
    svarttjärn3.jpg
    58 KB · Visningar: 669

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Hoppas alla som kan hänger på i slutet av mars. 23-24 mars blir det en tur ut i skog o mark! Boka in detta evenemang!! Mer info kommer senare!!!! // A
 
Har bokat annan uteaktivitet 23-24mars, lite buchcraftweekend, så jag får tyvärr passa på erbjudandet, jag hoppas kunna göra er sällskap annan helg, före eller senare!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips