Övernattningstur!

Låter roligt, har dock sysslor hemma att göra - renovering... Det var riktigt fina foton du och Morgan tog på helgen, kul när någon annan tar kort! Fantastiskt trevligt var det iallafall. Det hade varit nice att boka in någon lör-sön i mitten/slutet av maj eller liknande. Det fanns ju lite ideer som bollades runt, bland annat fiske. vad tror ni?

Mvh Fredrik

Ja alternativet fiske fanns ju men det snaskiga var ju ett färdigtslaktat och hängt svin eller får med grillning - skulle vara en kul grej.

Dom som har lite kontakter kan ju kolla runt - skall kolla lite anbud men dom gårdar jag passerat riktar in sig på "icke kostnadskänsliga kunder" - men med lite kontakter kan man nog få till det!

Kolla runt och pm:a runt lite så kan man nog få till det
 
Äntligen! ;)

8810084040734_1052548_38403_jpg.jpg
 

Aktuellt

På turskidor mellan stugor – ny bok guidar till svenska fjällen

I över 30 år har Oskar Karlin skidat mellan stugor i den svenska fjällvärlden. Nu har han samlat kunskaper, råd och tips i en 400 sidor tjock bok.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn ”Turskidåkning” av Oskar Karlin!

Med sin nya bok vill Oskar Karlin inspirera fler att upptäcka den svenska fjällvärlden på turskidor. Här har du chansen att vinna boken!

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.
Bilder???

Jasså! Det är så man ska göre! Då blir det ett test.

TEST:
 

Bilagor

  • 11509_7327062d608768401d91691500fdb7e2.jpg
    11509_7327062d608768401d91691500fdb7e2.jpg
    15.9 KB · Visningar: 353
Dax att börja titta på ett datum! Tänkte att vi kunde vara vid en sjö med bra fiske! Förslag!!! // Andreas
 
Bra!

Kanon! Är väldigt sugen men måste kolla upp då det är en hel del födelsedagskalas m.m m.m inplanerade framöver. Ha en bra helg på er alla!
 
Dåligt insatt i det där.... Därför frågar jag här på forumet... En sjö med mycket fisk. !! Sen får man väl lösa några fiskekort. // A
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips