Hej.
Fick för mig att testa att se mina rutter från MapSource i Google Earth, men det sket sig, frågan är varför?
Jag har senaste versionen av MS och tillika av GE. Jag har sparat tre st rutter som jag öppnat i MS först och räknat om så att det inte bara är raka linjer mellan waypointsen utan vägarna följs. Sen valde jag att se detta i GE från menyn i MS, men när GE startar så ser jag waypointsen men bara raka linjer mellan dem.
Gör jag fel eller är det bara så det är? Kanske man inte kan se rutter på det sättet utan bara sparade riktiga spår från GPS?
MVH Tony
Fick för mig att testa att se mina rutter från MapSource i Google Earth, men det sket sig, frågan är varför?
Jag har senaste versionen av MS och tillika av GE. Jag har sparat tre st rutter som jag öppnat i MS först och räknat om så att det inte bara är raka linjer mellan waypointsen utan vägarna följs. Sen valde jag att se detta i GE från menyn i MS, men när GE startar så ser jag waypointsen men bara raka linjer mellan dem.
Gör jag fel eller är det bara så det är? Kanske man inte kan se rutter på det sättet utan bara sparade riktiga spår från GPS?
MVH Tony