Lätt Regnjacka?

Japp!

Absolut!

Jag kommer ge den en chans så fort skatteåterbäringen kommer.
Det är väl sådana här saker som den är till för :)
//Peter

Ja det har du rätt i, då blir det ett NeoAir large och en Marmots M's Mica Jacket.


Då har jag ungefär lika mycket kvar undrar vad jag ska köpa då?
 
Ja det har du rätt i, då blir det ett NeoAir large och en Marmots M's Mica Jacket.


Då har jag ungefär lika mycket kvar undrar vad jag ska köpa då?

För min egen del blir det ett NeoAir Small en Mica jacket och sedan kommer jag nog investera i ett Terra Nova Laser. Då har jag nog ingenting kvar. Men då har minskat vikten "rejält" och gjort utrustningen mer bekväm.
//Peter
 

Aktuellt

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Skidbranschens kamp mot klockan – hållbarhetsarbetet skalas upp

Skidbranschen är hotad av klimatförändringarna. Nu vill de agera – tillsammans. Utsidan rapporterar från branschmässan Prowinter i Bolzano, Italien.
Sista halvåret har jag kört med en regnjacka som jag fick när man tecknade en prenumeration på en tidning, har inte haft många jackor som klarar att huvan följer med när man vrider på huvudet när man cyklar, därför har jackan blivit en favorit då den gör det, Jackan ligger alltid i sitt fack i ryggan, man vet aldrig när regnet kommer!
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.