Köpa kajak i norge

Någon därute som har koll på kajakförsäljare i Norge?

Bor i Lofoten och är både intresserad av butiker lokalt samt internetbutiker.

Tack!
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
kajak

Jag har ingen tips om nogon förhandler i norge , men jag föll över en kille i dk som förhandler en kopia av en lettman 500 eski , priset på 6000 kr må anses vara billigt , är du intereseret av ett bildt på kajaken kan jag be killen sende dig ett.

MVH
 
Eftersom jag funderar på att köpa en ny kajak har jag rätt så många länkar till tillverkare och försäljare inte bara i Sverige.

http://www.eian.no/
http://www.milslukern.no/sider/ (klicka på Sommarprodukter)
http://www.njord.as/becommerce/Store.storefront/?ObjectPath=/Shops/Kajakk
http://www.padlegleder.no/ (en bok)
http://www.polarbjorn.no/forlag.htm (en bok)
http://www.utinaturen.no/

Insidertips:
Prenumerera eller köp ett ex av tidningen Padling http://www.padlesiden.no/
Jag bläddrade genom ett ex när jag var på Trapper förra veckan, och tidningen var full med annonser.

För vi som bor i Sverige så verkar det gå att prenumerera på tidningen för 420 norska kronor/år http://www.padlesiden.no/?page=2&show=12

Per Brune
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips