• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Klätterkompis Sthlm

Har precis gått nybörjarkurs i klättring och tänkte försöka klättra en gång i veckan till att börja med. Innan kursen har jag testat att klättra utomhus ett par gånger, men annars så är det dåligt med klättererfarenhet. Söker klätterkompisar att klättra med inomhus i vinter. Maila mig på nina_sthlm98@hotmail.com
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trail Run för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Hmm.. ditt inlägg är ju ganska gammalt och det va ett tag sen du loggade in sist. Hursomhelst så har jag just gått grundkurs och behöver klätterkompis. Kommer att träna på Salveo 1-3 gånger i veckan. Vardagar efter 17.00 och helger.
 
Klätterkompisar kan man aldrig få för många av...Så hör av dig till mig på mailadressen nina_sthlm98@hotmail.com!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips