Isfestival Rjukan

vi är tre pers som åker till rjukan torsdag em 19/2
lite på vinst och förlust. vi skulle vilja möta upp med andra så vi kan få jämna replag. Känner någon till bra billiga vandrarhem eller stugor?
Allt verkar fullbokat.
 
tips till Rjukan.

Hej!

Vi är ett gäng på 3 stycken som drar upp till Rjukan den 22 Feb för att klättra is. Det finns rum kvar på Rjukan Gjestehus 170 kr per natt. Telefonnummer är : 0047 35080550 , det är till turistkontoret men det är där igenom som bookingen sker.
Om ni sedan vill mötas upp så för att få jämna replag så kan vi nås på telefon 0734-369079.
Har varit ute här i Bohuslän nu och klättrat två gånger och skall ut imorgon , isen här är nu ganska bra och många fina forsar!!
Om inte annat så får ni ha god klättring!!!!
[Ändrat av sindoran 2007-02-07 kl 12:37]
 

Lästips

Paddla i sommar: Tips och inspiration från Utsidans medlemmar

Utsidans redaktion tipsar om fem bloggar och forumtrådar som får oss att längta efter att färdas fram på vattenytan.

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

De liftar och ploggar igenom Europa: ”Alla hjälpsamma får oss att orka”

Utsidan mötte upp Michaela och Jiří Dolan under deras Stockholmsbesök, och plockade skräp på ett lite annorlunda sätt – från kajak.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.
Isläget

Vilka ställen rör det sig om i Bohuslän, Munkedal, Möhättan eller något helt annat?

.d

(du har även mail angående Rjukan)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips