Hennessy Hammock på vintern

XL är ju stor och bra så vill du ha en stor du modiferar om då är nog XL en bra model en bra film http://www.youtube.com/watch?v=yB1spTRrhZw&list=PLFB59ABBEC4CB1930&index=6&feature=plpp_video

frågade huskygard.se varför dom inte köpt in den lilla DD väskan DD har dom svarade

Hej jag har en frågor när kommer ni beställa in Snugpak Response Pak från DD?


Vi kommer inte att ta in Snugpak produkter eftersom våra inköpspriser hos den svenska general agenten är lika eller även högre när man jämför med konsument priser via on-line butiker utomlands. Ibland kan vi ta in en och annan produkt via andra kanaler men då handlar det oftast om mycket små antal såsom vi gjorde med vår Snugpak underblanket (Har just nu bara 1 ex kvar på lager)

så HG måste verkligen känna lite pengar på när man ex köper en DD produkt för dom beställer ju in själva från DD hemsida men som återförsäljare pris,

nu vet ni varför dom har så dåligt med Snug produkter, föresten deras under blanket är redan bokad ;p
 
komm på jag bor ju 5 minuter gångväg från natureservat, och jag undrat varfan jag ska hammock a ;p

http://falun.se/www/falun/Lugnet.nsf/V-bild/373E1A74EAEFD59EC1257950004CF521/$FILE/Lugnet_Vandringsleder.pdf
 

Aktuellt

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Skidbranschens kamp mot klockan – hållbarhetsarbetet skalas upp

Skidbranschen är hotad av klimatförändringarna. Nu vill de agera – tillsammans. Utsidan rapporterar från branschmässan Prowinter i Bolzano, Italien.
vet någon vad Shug egentligen jobbar som? är han nån typ av artist?

Han jobbar som varitéartist (tror jag att det kallas).
Han jonglerar, cyklar enhjuling, spelar gitarr etc.
Mångsidig!

Varföe inte investera i en overblanket?


// Sorry about My spelning i'm Dyslectic \\

Det finns ett företag i England som gör under- och överquiltar med dunfyllning.
Väger en bråkdel av Snugpaks syntetvarianter och tar otroligt liten plats.
Jag har båda vintervarianterna och dom väger ungefär 600gram per styck och tar lika liten plats som Asaklitts sommarsovsäck.
http://ukhammocks.co.uk/shop/category_4/Quilts.html?shop_param=cid=&
 

Domma borde väl duga eller
b00aec4b-76fb-0e55.jpg

b00aec4b-770a-f37d.jpg



// Sorry about My spelning i'm Dyslectic \\
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.