Gerber "Fiskars Folding Spade"

hej. har bara sett den på ett ställe vad jag minns. Lundhags friluftsbutik som ligger vid Lundhagsfabriken i Järpen(nära Åre).tel 0647-66 56 20. Väger 1,1 kg tar liten plats. /Ola
 
Hej & tack för tipset!

Du vet möjligtvis inget om priset?

Vore bra om det finns något försäljningsställe i södra Sverige (gärna Malmö), så att jag själv kan kolla in produkten ifråga, innan eventuellt inköp. Kanske någon annan som vet?

Ha det bra!
Michael Bertoli
 
Hej!
Jag tackar för informationen, både pris och inköpsställe. Ska surfa dit och kolla.
Ha det bra!
Michael Bertoli
 

Aktuellt

Månadens fråga: Hösten är här – vad lockar mest?

Är hösten en tid för svampplockning runt knuten – eller lockar äventyren? Vi tar pulsen på Friluftssverige hösten 2025.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!

”I nivå med luften vid flerfiliga motorvägar”

Ny forskning visar att klätterskornas skosulor släpper ut riskfyllda kemikalier i luften när de nöts. Nu växer trycket på branschen att agera.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips