• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Friluftsvänner i Skåne!

Jag bor i Skåne och hade så gärna velat träffa lite andra friluftsintresserade människor här, ibland känns det som att man är den enda?? :)
Men så är det säkert inte! Så låt mig veta att ni finns där och skriv något kul så att vi kan lära känna varandra!
Jag vet att det är ganska platt här så det är lite svårt att hålla igång alla aktiviteter, men det kan ju ändå vara roligt att träffa nya vänner som delar ens intressen :)
Jag sysslar med lite allt möjligt, beroende på var jag befinner mig. Vandring, via ferrata, klättring, skydiving, skidåkning, tältning, backpacking, paddling... Ja, det är några av de saker som jag gillar, och mycket mer!

Ha det bra sålänge!
 

Aktuellt

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!
Hur hinner du med alla dem där aktiviteterna ? ( Avis )

Klättrar en hel del, gillar även vandring och andra fartfyllda outdoor aktiviteter =)

Såg på din press att du rest runt i Europa, fan vad nice..
Är det via jobb eller är det för att hitta på massa härliga saker ? Har påbörjat att "avveckla" mitt liv här hemma med jobb, lägenhet etc för att bege mig ut i friheten någon gång nästa år..

bor i Landskrona förövrigt..
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips