• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Friluftssinglar.

Natur i vackra höstfärger

Nu är hösten som vackrast i Stockholms-området. Men intresset för att gå ut i den tillsammans magert. Låt oss prova nästa lördag. 18:e
 
Helgmorgonfika i Ed.

** Tid: Lördag och söndag morgon från 0930 tills elden brunnit ut.
** Plats: Grillplatsen vid mobilmasterna. Parkera vid Turistbyrån, gå igenom tunneln och sväng uppåt/vänster.
** Utrustning: medtaget fika, grillkorv mm.

Välkommen. Nicklas

Om det är überdåligt väder så blir det inget :(
 
Samhället Ed ligger i Dals Eds kommun och gränsar mot Bengtsfors, Färgelanda, Munkedal, Tanum, Halden (Norge) och en liten bit mot Årjäng.
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.
Men det hade varit kul med något i skåne. Fixar någon något så är jag nog på. Extra kul är det ju om det det finns folk i ens egen ålder som kommer. Jag är 24 än så länge.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips