Evol Freedom

Vet inte mycket men lite

Är den ny eller?
Det enda jag vet är att de höll riktigt dålig kvalité när de kom nån gång i mitten av 90talet. Men det skall väl vara uppstyrt såhärdags. Men är det en äldre bräda så tror jag du skall akta dig.

Kanske inte så mycket hjälp men...

Stalle
 
Från karta till horisont – behåll fokus med rätt sorts kontaktlinser
Synen förändras gradvis – men skärpan går att få tillbaka. Progressiva kontaktlinser är utvecklade för att låta blicken hänga med utan avbrott.

honkamaa

Avslutat
Kan bara hålla med föregående talare. När Evol kom till Sverige nån gång på 90-talet var de inte mycket att hänga i granen. Tunga och bångstyriga. På den tiden dominerade Burton.
 
funkar fint

Jag köpte brädan, trots allt. Priset fick avgöra (1999:- inkl. binding.) Han provåka i Flottsbrobacken ett par gånger innan snön försvann och den verkar funka. Återkommer med rapport efter Stryn.
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.