Dagens Bild-tråden

Antagligen den vackraste solnedgången jag vart med om. Berget är Mount Cook på Nya Zealand och jag står på Mount Oliver. 2004-04-24

20040424174614cx9.jpg
 

Aktuellt

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Vinn två par handskar från Hestra!

Vi tävlar ut två härliga vinstpaket med två par handskar vardera: ett i juniorstorlek och ett par av Hestras populäraste skidhandske i vuxenstorlek.

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 10 kommentarer
Fisktom död sjö utanför Östersund. Andra fick iofs fisk men det måste ha varit de två sista rödingarna i sjön, grrrrr... så vi tarpade loss lite istället :)

509731129_1934e6243f.jpg
 
Solnedgång

Inte en solnedgång så långt ögat når... det måste vi ändra på... här går solen ner över Vänern:


solnedpan.jpg
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips