Bruksanvisning till msr XGK

Finns det någon som har en bruksanvisning med sprängskiss till msr XGK och skulle kunna mejla eller faxa den till mig så skulle jag bli väldigt tacksam?

Jag köpte det för 20 år sen och jag hittar inte skissen till den på deras hemsida.

Nu ser skissen inte riktigt likadan ut som då.
 
Nåt som vore helt galet är att skriva direkt till MSR. Tänk om det är så enkelt som att dom har kvar den gamla sprängskissen. Crazy.
 
Tack...

...för hjälpen. Spiritburner är lösningen på det jag är ute efter. Där verkar det finnas alla sorters manualer orginal, och 47 sidiga hemmagjorda ombyggnadsmanualer.

( Nä, jag skulle nog aldrig komma på en sån crazy idé som att mejla info@msrgear.com, lite för galet liksom)
 

Aktuellt

Till minne: Lars Fält, överlevnadsexpert och författare

Lars Fält, en av Sveriges största profiler inom friluftslivet, har gått bort. Utsidans medarbetare Gabriel Arthur berättar om möten med författaren.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn Haglöfs Breeze Mimic Hood!

Nu har du chansen att vinna vinterns nya favoritjacka från Haglöfs. Vi tävlar ut en vardera av dam- och herrmodellen i valfri färg och storlek!

20 år av diskussioner om torkad mat – och 10 tips!

I år har en av Utsidans populäraste forumtrådar, "Torka mat", varit aktiv i 20 år. Här bjuder vi på tips till dig som vill börja torka egen utemat!
...för hjälpen. Spiritburner är lösningen på det jag är ute efter. Där verkar det finnas alla sorters manualer orginal, och 47 sidiga hemmagjorda ombyggnadsmanualer.

( Nä, jag skulle nog aldrig komma på en sån crazy idé som att mejla info@msrgear.com, lite för galet liksom)

Men är inte det där på gränsen till sådan där illegal fildelning att kopiera manualer på detta sätt?
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips