Wintershow för alla vinterälskare

Till helgen 8-10 november går Winter Show 2013 av stapeln på Stockholmsmässan.

Av: ulindh

Årets Wintershow går av stapeln 8-10 november på Stockholmsmässan.

På mässan kommer det att finnas möjligheter att prova på olika vinteraktiviteter som man kanske inte vanligtvis brukar få chansen att testa på. Det kommer även premiärvisas flera spännande filmer under de tre dagarna.

Förutom det så kan du också känna och klämma på årets produktnyheter för både alpin- och längdskidåkning för att hitta inspiration inför vinterns äventyr. Det kommer även att hållas föreläsningar i olika ämnen som rör vintersport och en möjlighet att snacka resor med researrangörer. Under mässan kommer det även arrangeras flera tävlingar som du kan delta i.

Logga in för att kommentera
Bli medlem
Glömt namn/lösen?

Läs mer

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.
Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.
Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!
Hur tänker du om höga temperaturer väntar under din planerade långtur: genomför vandringen, planerar om – eller ställer in?
Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips