Färgstark stegräknarnyhet

Lagom till sommaren och lediga dagar kommer Silva ex1, en ny liten stegräknare i pastelliga färger. Bär den som ett halsband, i fickan eller på höften och gör sommarpromenaden till en ännu bättre energiuppladdning.

Av: admin

Lagom till sommaren och lediga dagar kommer Silva ex1, en ny liten stegräknare i pastelliga färger. Bär den som ett halsband, i fickan eller på höften och gör sommarpromenaden till en ännu bättre energiuppladdning.

Stegräknaren Silva ex1 plus är en kompakt liten sak med många funktioner. Den räknar steg, håller reda på hur långt du har gått och hur lång tid du varit igång, samt mäter förbrukade kalorier. För att ta bort felaktiga "steg" orsakade av t.ex. gupp på vägen när du åker buss, finns en filterfunktion. Den gör att du måste ta sex steg i en följd för att räkningen ska starta. De första sex stegen lagras i minnet innan de registreras på displayen. Filterfunktionen gör att räkningen av dina steg blir exakt. Vikt 58 gram.

Den enklare modellen Silva ex1 Step räknar enbart steg, mellanmodellen Silva ex1 Distance räknar steg samt håller reda på distansen. Alla modellerna har halsrem och clips för att fästas i byxlinningen, för att kunna bäras flexibelt.

Priser:
Silva ex1 Plus (svart, rosa): 330:-
Silva ex1 Distance (vit, blå): 280:-
Silva ex1 Step (grön): 220:-

Mer information

Logga in för att kommentera
Bli medlem
Glömt namn/lösen?

Läs mer

Fyra olika mattorkar/torkugnar har testats - vi går igenom testresultaten. 2 kommentarer
Här är en recension med bilder utav Myfc - Powertrekker. En bränslecellsladdare som är till för bruk i vildmarken. Kommer framtidens melodi spelas i ... 9 kommentarer
Du som gärna avnjuter skidåkarporrfilmer eller andra hur-är-det-möjligt filmer inom äventyrsgenren har nog blivit mer och mer van att se kameror monterade på hjälmar, styren, ryggsäckar och ramar. ... 1 kommentar

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips