Youtube filmer/klipp

Hej alla!
Jag vill ge Er en STOOOR eloge och ännu större TACK! för att Ni filmar och fotar, sedan lägger upp material på Youtube så man kan se och njuta.
Ni är jätteduktiga. Tur att Ni finns i tider när TV har blivit sämre än skräp
:)
.
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Bilagor

  • P1010214.jpg
    P1010214.jpg
    64.7 KB · Visningar: 1,004
Familjen Friluft - youtubekanalen

Halloj. I vår familj har vi en liten "youtube-kanal" som vi kallar "Familjen Friluft" - en väldigt liten kanal men med några trogna följare.

Vi som är Familjen Friluft är jag, min sambo och mina barn. Barnen är drivande och de som sätter "manus" och "vad vi vill visa". Min dotter - som är autist -är "kanalgeneral" och sonen och jag har fått lära oss videoredigering.

Kolla gärna in för "enkelt friluftsliv för en förortsfamilj på helgerna", om ni är intresserade.

https://www.youtube.com/channel/UCZU60RXjKmGVlVZBvvf7uLg


(Men tänker du dig kommentera klippen - var gärna snäll och vårda språket - kommentarerna kommer att läsas av barn.)
 
Hej
Ni får gärna kika in och prenumerera på vår youtube-kanal. Vi är en familj som älskar att vara ute i naturen och på vår kanal vill vi inspirera fler till hur enkelt och roligt det kan vara att ta sig ut, visa på fina ställen att besöka och så har barnen inslag med naturkunskap när andan faller på
Senaste vi la ut var när vi övernattade i vindskydd på valborg.
Välkomna!

https://youtu.be/qbbZIUtB74c
 
Bjuder på ett enklare äventyr med övernattning i vindskydd och god mat. Titta gärna på hela videon för att få reda på vart jag befinner mig just nu, för att spela in ett större äventyr som ni kommer få ta del av nästa månad!

https://youtu.be/Jrv_qzp0ePo
 

Bilagor

  • P1010789.jpg
    P1010789.jpg
    92 KB · Visningar: 602

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips