Vision flywater bra alternativ?

Har precis köpt ett par andningsvadare och ska nu köpa ett par vadarskor också. Har tittat runt och funderar just nu på vision flywater eller sprinter. Någon som har någon välgrundad åsikt om dessa skor eller kan rekommendera någon annan sko, gärna under 800 kronor.
 
Varför inte ett par Loop Adventuredojor?
Kostar runt 750:- Klart snygga.

Sitter skönt på mina fötter i alla fall och på Brooks också tror jag.
 
slitstarka?

Har hört att folk har haft problem med loop
adventure, att de inte varit så slitstarka utan
gått sönder lite här och där (inget lite lim
kan fixa kanske, men ändå). Ni har aldrig haft
några sådana problem?
 
Det...

enda (hitills) som har gått sönder på mina är en "skosnörering" (typ D-ring), men det gick att fixa till.

/Anders B
 

Aktuellt

Vinn två par handskar från Hestra!

Vi tävlar ut två härliga vinstpaket med två par handskar vardera: ett i juniorstorlek och ett par av Hestras populäraste skidhandske i vuxenstorlek.

Grattis Utsidan – en av Sveriges äldsta webbplatser har fyllt 30!

2025 fyllde Utsidan 30 år. I årets sista intervju pratar vi med grundaren Christer Lindh om hur sidan kom till, dess historia – och framtid. 8 kommentarer

Svenskt Friluftsliv mobiliserar inför valet – och poddar hos Utsidan!

Friluftslivet är Sveriges tredje största folkrörelse men glöms bort i den politiska debatten. Det vill organisationen Svenskt Friluftsliv ändra på.
Exactamente...

så pass länge att de har överlevt mina nvarande Orvisar som är på upphällningen, och skulle behövas bytas !

/Anders B
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips