• Om "Fritt Forum"
    Det här forumet är för diskussioner som ligger helt utanför Utsidans intresseinriktning. Huvudsyftet är att moderatorer skall kunna flytta hit trådar som startats i andra forum, men som har bedömts inte passa in där men ändå har en intressant diskussion igång. Men det är också möjligt att starta nya diskussioner här, så länge de inte bryter mot forumets regler.

    OBS!
    Diskussioner och inlägg i det här forumet visas inte på Utsidans förstasida eller på Vad är nytt-sidan, så är du intresserad av diskussioner som ligger utanför Utsidans inriktning bör du själv bevaka forumet (mha Bevaka-knappen.

Vilken hundras är du?

Jag e tydligen en German Spitz...
Och om jag blir lämnad ensam så skäller jag och driver grannarna till vansinne!!
Hihi!!:)
 
Saluki (jävligt populära--i skitökenstater!)...låter som Suzuki...vroom-vroom. Hellre Suzuki än Saluki. Ingen jävla hund. Typiskt. Nu vill veta vad jag är för motorcykel också.
 
What's the plot(t)?

Oj ... Plott Hound ... finns sådana? Hmm ... kanske inte så fel om man läser mer om dem ... förutom hårväxten :)!
 
Jag blev tydligen en BRAQUE D'AUVERGNE (AUVERGNE SETTER). Inte för jag vet vad det är för ras, men får väl duga... Jag som hoppats på att födas som samojed i nästa hundliv... Jag får väl fråga David Björkén hur jag ska ändra min personlighet...
cavst.JPG

(Min första Samojed på toppen av Voinestjåkkå
1952 m ö h, Sarek)
 

Aktuellt

”När isen ligger i skärgården släpper jag allt”

I mitten av november lade sig de första skridskoisarna i Stockholm. Vi har pratat med Pamina Falck, kommunikationsansvarig på SSSK, om säsongstarten.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

”Som ett bibliotek – fast med frilufts- och sportutrustning”

I över 120 kommuner kan du låna friluftsutrustning hos Fritidsbanken – den prisbelönta föreningen som vill sänka trösklarna till naturen.

Springa, vandra, fascineras – redaktörens möte med platåberget

Utsidans redaktör Philipp spenderar en helg på Billingen, Västergötlands största platåberg och en av nyckelplatserna i Sveriges första UNESCO-geopark.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips