Vatten på tältgolvet i tältet

Bra att du summerar för andra som letar svar. Allt kan hända, man är bara så otroligt utsatt när saker inträffar när man är på tur. Är semestern slut då kan man undvara tältet i 14 dagar, annars vill man bara bli av med det och köpa ett nytt, om man nu har så nära till en butik som har tältet på hyllan, som jag har. Samhället fungerar ju så att alla måste ges en möjlighet att rätta till de fel som kan uppstå. För dig verkar det dock ha passat bra, förutom de besvär som uppstod när du campa.
 
Tack för återkopplingen och snyggt hanterad reklamation av Hilleberg, visar att det är ett företag som tar ansvar för sina produkter och kunder.
 
Snyggt hanterat av HB och tack för att du återkopplade hur det gick. Då var det med andra ord något fel på den batchen väv de använt.

/G
 

Aktuellt

Vinn "Sarek: en biografi" av Claes Grundsten!

Författaren, fotografen och Utsidan-bloggaren Claes Grundsten har skrivit en bok om sin långa relation till Sarek. Här har du chansen att vinna den!

Starta din egen blogg på Utsidan!

Vill du nå ut med dina äventyr till över hundra tusen friluftsintresserade? Börja blogga på Utsidan! Här hittar du en guide över hur du kommer igång.

Äventyraren Tim Marklowski – stora bedrifter och liten miljöpåverkan

Tim Marklowski vill utmana bilden av de stora outdoor-äventyren. Under 2025 gjorde han flera extrema turer – med minimala CO2-utsläpp.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips