Hej! Annonser är vår inkomstkälla för att kunna driva Utsidan. Om du inte vill slå av annons­blockering kan du istället stödja oss genom att teckna ett Plusmedlemskap - då kan du dölja alla annonser och slipper denna text!

Vandring - West Highland Way (Skottland)

Nu är jag och Jennie tillbaks från vår vandring(?) i Skottland och på höglandet. Ett helt fantastiskt trevligt land att vandra i (samt gå på puben). Läs gärna mer på min hemsida. Läs under berättelser

Har du frågor är du gärna välkommen att höra av dig..

mvh,

Fredric
http://www.glädje.nu (www.xn--gldje-hra.nu)
 
Det var som attan, vandrade pa samma led forra veckan. Skottarna har en himla skon installning till vandring. Var ni pa den lilla mysiga puben i Rowardennan (tror jag det heter), kanongod mat och fin god bitter.

Ett litet tips, lagg till nagra dagar att stanna i Fort William, en helt underbar stad med massor av vandringar och utflyktsmal att besoka.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips