• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Tips på klättring Gran Canaria

En kompis och jag funderar på att ta en sista minuten till Gran Canaria v.6 för att klättra där. Läste en superinteressant artikel här på utsidan :
http://www.utsidan.se/ddb/klattring/artiklar/1185.htm
och blev grymt sugen , men eftersom vi är relativa nybörjare behöver vi ha lite mer info om vilken svårighetsgrad det finns osv .... och hoppas därför på att det finns någon därute som kan hjälpa oss vidare ? Är det rätt årstid nu förresten ?

Tusen tack för era svar :)
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips