• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

spontanresa till Norge

Hallo, någon som har semester o skulle vara sugen på en spontanresa till norge el österike? Vandra el hyra cykel kanske. v.29 el 30.

Hör av dig!
 

Aktuellt

Härlig låglandsvandring: 10 nya svenska leder att utforska

Varje år tillkommer vandringsleder runt om i landet – med nya vyer och äventyr. Här är tio favoriter utanför fjällvärlden!

Ryggsäcken för långa fjällturer – testa deuters toppmodell Aircontact Pro

Aircontact Pro är byggd för ambitiösa vandringar med tung packning och varierad terräng. Slitstark, bekväm och genomtänkt in i minsta detalj. ...

Månadens fråga: Värmebölja under vandringen - hur gör du?

Hur tänker du om höga temperaturer väntar under din planerade långtur: genomför vandringen, planerar om – eller ställer in?

Helgelandskusten – Tio äventyr längs Norges dolda pärla

Helgelandskusten räknas till världens främsta destinationer för havskajak. Här är tio höjdpunkter för dig som vill utforska den norska kustskatten.
Voss & Sjoa

Jag och ett par polar dra till Norge under vecka 30 och 31. Vill du får du gärna möta upp med oss där... är dock del paddling som ligger på schemat ;)
 
Jag dansar aldrig nykter... ;)



Min spontana känsla säger att vecka 34 är "da-shit", veckan då allt händer, veckornas vecka, veckan över alla andra veckor. Helt klart veckan då man ska hitta på nåt. Vad har du för förslag! :)

Haha, du låter verkligen övertygande om vilken vecka som är "tha week" =)

Hittade en annan tråd m en medlem som ville testa keb 14-18 aug. Visserligen inte "rätt" vecka, men skulle kunna funka för mig iaf. Vad sägs om det? Eller har du ngt annat förslag? Såg att du var rutinerad bestigare ;)
 
Haha, du låter verkligen övertygande om vilken vecka som är "tha week" =)

Hittade en annan tråd m en medlem som ville testa keb 14-18 aug. Visserligen inte "rätt" vecka, men skulle kunna funka för mig iaf. Vad sägs om det? Eller har du ngt annat förslag? Såg att du var rutinerad bestigare ;)

Hmmm Keb låter inte helt fel. Var ganska många år sedan jag var där sist, gillar området. Den 14:e är ju en fredag så det är ju lungan om man nu har semester v34. :)

Dessutom har jag fortfarande Kaskaspakte och Höktopparna som jag vill upp på. Har ni (du och den andra medlemen) planerat nåt? Har du nån länk till den tråden? Men men, jag tycker iaf. vi slår vår kloka (nåja!!) huvuden ihop och drar dit...man måste ju vara spontan!
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips