Robens

Hej. Jag har vägt mellan olika aspekter, vad gäller vikt, storlek och pris och slutligen landat på ett Robens Raptor. Är det någon som har erfarenhet av Robenstält? Nu är det visserligen redan beställt, men ändå intressant med synpunkter.
Jag är ju egentligen av den åsikten att HB är det märke jag skulle lita mest på, när det verkligen gäller, men priserna är långt utanför min budget.
 

Aktuellt

På två hjul genom Karelen: Grusvägar, bastur och möten för livet

Två irländska cyklister reser till finska Karelen för att utforska områdets “grå guld” – alla övergivna, slingrande grusvägar.

Upplev Halmstads kust: Vandra Prins Bertils stig

Leden som på 18 kilometer förenar stadspuls, rogivande natur och slående vyer över havet.

Vinn bästsäljande Caldera 8 från Brooks!

Ta chansen att vinna höstens nya löparskor – lika perfekta för dagliga terrängpass som för ultramaraton.

”Allt började i Sarek”: Möt vår nya bloggare Claes Grundsten

Sveriges kanske mest kände naturfotograf berättar om sina drivkrafter, hur det är att arbeta som fotograf i dag och om kärleken till Sarek.

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips