Plusminusnoll

herre gud! höll på att göra ned mig när jag såg ungen på toppbilden under länken "socialt ansvar"
 
Mmm man har blivit skadad av alla zombiefilmer :)

OnT: de verkar ha ett vettigt koncept dock. rimliga priser än så länge också.
 

Aktuellt

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

Skidbranschens kamp mot klockan – hållbarhetsarbetet skalas upp

Skidbranschen är hotad av klimatförändringarna. Nu vill de agera – tillsammans. Utsidan rapporterar från branschmässan Prowinter i Bolzano, Italien.
Förutom att alla som använder deras saker förvandlas till zombies verkar det bra... Håller med 7S, ungen är verkligen vansinnigt otäck!!
 
Tycker man skulle ha skippat softshell grejen bak på rumpan på byxorna. Som gammal snowboardåkare skulle jag välja bort en lösning där man blir blöt i röven varje gång man sätter sig i snön och tar på bindningen. Byxan ser bra ut bara man flyttar upp membrandelen en decimeter bak.

Från mobilen
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.