Partner till THE OMM 29-30 Okt sökes OMG!

Hej,

Håller du på att ladda för BAMM 2012? I så fall har du ett perfekt tillfälle att värma upp lite redan nu. Söker en partner till The OMM 2011 då min partner har fallit bort. Alltså, jag bjuder på startavgiften om du kommer med. Kommer att ställa upp i Class C, men om det finns intresse av att skifta så går det. Jag har den gemensamma utrustningen.

Jag har intresset av att ta mig runt på sträckan med hälsan i behåll. Hör gärna av dig om du är intresserad.

Läs mer om The OMM på www.theomm.com

mvh,

Fredric
fredric@verklig.se
0761-415357
 
Intressant, men jag är mest intresserad av långa klassen om jag ändå skall ta mig ändå till Skottland. Har du fått några som är intresserade?
 
måste medge....

att i år med alla förkylningar som har satt stopp för träning så är inte den långa klassen alternativ... Det är 45 km som gäller... Martin har du kör OMM förut, erfarenhet från tävlingen... Tänker främst på att det är i slutet av Okt...

Fredric
 
Jag har aldrig kört OMM nej, men många och långa mulitsporttävlingar har det blitt genom åren. Skall fundera lite. Finns det bra och prisvärda flyg dit?
 

Aktuellt

Utsidan blir mediapartner till Outdoor Festival STHLM

Den 23–24 maj 2026 samlas friluftsintresserade på Djurgården i Stockholm. Som Plus‑medlem kan du boka festivalens äventyrspass gratis!

Mer natur på kortare tid – därför väljer allt fler speed hiking

Vinn skidstavar från Akka!

Ta chansen att uttrycka din personliga stil i slalombacken. Vi tävlar ut två par av unika skidstavar från det nya, svenska varumärket Akka!

”Att få tillverka Jörnkängan är en gåva”

I över 40 år har den kultförklarade Jörnkängan tillverkats av Anders Dernebo i Jörn. Nu har det unika hantverket förts vidare: till Myrene Fjellström.
Jag måste nu tyvärr säga nej till detta på grund av ett jobb, men hade verkligen lust att komma iväg.

Får spana efter fler tillfällen framöver.
 

Lästips

Alltid
gratis!
Bli medlem!

Var med i Sveriges största outdoor-community och få Månadens Utsidan.