• Obs! Tänk på att om du lägger ut din epostadress eller telefonnummer i forumet finns risken att de snappas up och används för spambrev och dylikt. För att slippa detta kan du istället be intresserade att kontakta dig via funktionen "Skicka epost till..." som finns i menyn man får få man klickar på ditt namn vid foruminlägget.

Paddelkompis i sörmlandstrakterna

Hej!

Någon som har lust att hänga med på en paddeltur, nu i veckan eller nästa helg 1 maj). Längre fram funkar också bra. Jag har tidigare paddlat endel vid St:annas skärgård utanför Söderköping men är öppen för annat förslag med! Nyköping/Oxelösund sägs vara fint att paddla runt i.

Hör av er om ni är sugen på att hänga med!

/Erika
 
Jag är jättegärna med på en tur i Bråviken längre fram. Jag brukar sjösätta i Västra Koviken och paddla till Kungshamn och tillbaks med fikaraster lite här och där när orken tryter eftersom jag inte är helt okej i kroppen.
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips