Nyinflyttad söker likasinnade att göra utflykter med! (UMEÅ)

Hej jag heter Pia kort och gott! Är 28 år och nyligen inflyttad från Göteborg till Umeå.
Blivande fotograf till yrket, jag söker andra som är intresserade av foto, eller ska göra en tur med utgångspunkt Umeå. Utöver fotot är jag som sagt intresserad av att vandra, åka skidor, elda, åka skridskor och tälta.

Då jag är nyinflyttad önskar jag att träffa likasinnade som gillar att göra utflykter eller turer, i Umeå eller ta sig till annan ort. Känner du detsamma att du vill hitta på något, och gärna gillar att fota så får du gärna ta kontakt med mig. Eller om ni ska göra en tur någonstans får man gärna höra av sig till mig. Så hakar jag gärna på :)

Tveka inte, skriv!
 
kontakt

Hej Pia

Jag har inte några turer på gång i nuläget och är ej heller någon fotograf. Men jag gillar att göra friluftsaktiviteter i grupp och tycker att alla som vill ska få vara med. Vi kan väl därför hålla kontakten så får vi se om det kan bli något framöver? Min mailadress är majaagnemo@hotmail.com och på facebook heter jag också Maja Agnemo. Facebook är nog bästa länken, så kan jag tipsa om några sidor för friluftare i umeå också.

/maja
 

Lästips

Europas okända pärlor – 10 vandringar bortom turiststråken

Sugen på att packa väskan och vandra utanför Sverige? Då är den här listan för dig!

Stabil sikt för skarpa naturupplevelser – Nikons nya kikare lyfter blicken

STABILIZED S ger stadig bild i varje ögonblick. Skarp optik, låg vikt och lång batteritid gör dig redo att se mer.

Vinn skor och startplatser till Merrell Göteborg Trailrun för två!

Delta i Göteborgs stora trailfest den 6 september! Nu har du chansen att vinna både startplatser och nya MTL ADAPT från Merrell åt dig och en vän.

Prisade prylar: här är vinnarna av Scandinavian Outdoor Award

Bland de vinnande produkterna finns bland annat en slittålig lättviktsryggsäck och en designklassiker i rostfritt stål.
Hej

Är ingen fotograf men gillar vacker natur och älskar frilufsliv och att vandra i synnerhet och tycker det kan vara kul med sällskap. Men jag bor ca 30mil söder över så tänker du/ni dig/er kortare turer kanske det inte är så aktuellt. Fjällturer/skogsvandring/ dyl. på en vecka eller fler vore däremot riktigt kul.

Skriv igen om det verkar intressant.

MVH
 
Jag är en ume-tjej som är typ ledig fram till terminsstart, funderar på en fjällfototur, om det låter intressant så hör av dig!
Jenny
 

Få Utsidans nyhetsbrev

  • Redaktionens lästips
  • Populära trådar
  • Aktuella pristävlingar
  • Direkt i din inkorg

Lästips